Pierwsze oficjalne szkice, które prezentują całkowicie nowy model Lancia Ypsilon przygotowanej do produkcji w Tychach. Samochód będzie miał swoją premierę wystawową podczas marcowych targów motoryzacyjnych w Genewie.

Szefowie włoskiego koncernu ustalili jakiś czas temu, że pojazd będzie wytwarzany w zakładach Fiat Auto Poland w Tychach. Planuje się, że rocznie polska fabryka wytwarzać będzie około 100-120 tys. sztuk wspomnianego modelu. Liczba ta mogłaby zostać zwiększona, jednak zależy to od sytuacji rynkowej.
Patrząc na szkice samochodu w pierwszej kolejności rzuca się w oczy masywna atrapa chłodnicy z kilkoma listwami biegnącymi poprzecznie, nasuwająca skojarzenia z modelami marki Chrysler.

Jak informują przedstawiciele włoskiego koncernu, nowy Ypsilon będzie przestronnym samochodem pięciodrzwiowym. Przez jakiś czas nowy Ypsilon będzie dostępny na rynku równolegle z samochodem obecnej generacji.

Można zakładać, że w ofercie modelowej nowej Lancii Ypsilon znajdzie się m.in. innowacyjny silnik benzynowy z rodziny TwinAir, o pojemności 900 ccm.

źródło: www.wp.pl