Coraz więcej pojazdów jest wyposażonych w system monitorowania ciśnienia w oponach, a to zdecydowanie zmienia pracę podczas sezonowej wymiany opon. Pojazdy z systemami pośredniego monitorowania ciśnienia muszą ulec kalibracji, jeśli ciśnienie w oponach zostaje zmienione lub wymieniono opony w pojeździe.

528b79367e935Untitled-1

Zalety czujników VDO REDI

Aby zagwarantować prawidłowe działanie systemu, najlepiej jest posiadać dodatkowy komplet czujników. W takim przypadku zastosowanie znajdują rozwiązania czujników typu REDI. W przyszłości każdy pojazd wyposażony w system TPMS ( monitorowania ciśnienia koła) będzie mógł funkcjonować na jednym z trzech rodzajów czujników VDO- REDI.

Z reguły porównywalne rozwiązania wymagały dotychczas programowania czujnika na miejscu pod pojazd. Czujniki VDO REDI są przeprogramowane i gotowe na procedurę ,,samonauki”  –  stąd nazwa produktu: REDI – gotowe do montażu i działania.

Większość czujników TPMS jest połączona z wentylem w oponie. Czujniki VDO REDI są umieszczone wewnątrz opony. To ułatwia montaż czujnika i zabezpiecza go przed uszkodzeniami mechanicznymi, redukuje zagrożenie korozji. To tylko kilka z wielu zalet rozwiązania czujników REDI. Umiejscowienie czujnika w oponie powoduje, że europejskie VDO REDI mogą połączyć się z dowolnym kołem czy zaworem.

Continental łączy know how producenta elektroniki z wieloletnim doświadczeniem w produkcji opon. Z modułem TPMS do przyrządu diagnostycznego VDO Conti Sys Check, firma oferuje warsztatom możliwość wymiany i kalibracji czujników TPMS.