Hamulce, wycieraczki i żarówki należą do podstawowych elementów pojazdu decydujących o bezpieczeństwie. Niezawodne hamowanie w każdych warunkach, skuteczne oczyszczanie szyby, dobra widoczność – to korzyści, jakie przynosi stosowanie wysokiej jakości części samochodowych firmy Bosch.

Obojętnie czy podczas dynamicznej jazdy, czy w ulewnym deszczu – skuteczne hamulce są najważniejsze dla bezpieczeństwa w samochodzie. Tarcze hamulcowe Bosch spełniają wszystkie wymogi wiodących producentów samochodów i są przez nich stosowane na wyposażeniu fabrycznym. Wysokowęglowe żeliwo stosowane do produkcji tarcz Bosch istotnie podwyższa ich odporność termiczną. Dzięki temu właściwości fizyczne tarcz pozostają jednakowe w całym zakresie temperatur pracy – nawet po wielokrotnym i intensywnym hamowaniu. Nie występuje przez to wyboczenie po rozgrzaniu tarczy, co eliminuje występowanie drgań podczas hamowania.

Dobra widoczność w trudnych warunkach pogodowych umożliwia szybkie i właściwe reagowanie na potencjalnie niebezpieczne sytuacje na drodze. Rolą wycieraczek jest usunięcie z szyby wody i zabrudzeń, a przez to ochrona przed wystąpieniem wypadku lub kolizji. Guma bezprzegubowych wycieraczek Bosch Aerotwin składa się z dwóch składników, które zapewniają dokładne zbieranie zanieczyszczeń i cichą pracę. Oprócz tego wycieraczki te wyposażone są w zintegrowany spoiler i posiadają szynę stabilizującą Evodium, która jest precyzyjnie dopasowana do krzywizny szyby. Dzięki nim szyba jest skutecznie oczyszczona na całej długości pióra.

W warunkach nocnych szybkie rozpoznanie zagrożenia jest możliwe tylko wtedy, gdy światło reflektorów jest odpowiednio silne.Żarówki Bosch Plus 90 dzięki zastosowaniu gazu ksenonowego zapewniają do 90% więcej światła na drodze w porównaniu ze standardowymi żarówkami. Dłuższy strumień światła zapewnia kierowcy nie tylko więcej czasu na reakcję, ale równocześnie redukuje jego zmęczenie. Program żarówek Plus 90 obejmuje żarówki halogenowe H1, H4 i H7.

Wysokiej jakości produkty Bosch poprawiają bezpieczeństwo na drodze. Więcej informacji na stronie: www.motobosch.pl